ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7118660
*
nr 711 8660
Spegel
nutida, höjd: 88
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 augusti 2011
kl 18:23:34
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/8 12:38:28
1
100 kr
27/8 14:50:56
2
200 kr
29/8 18:18:34
3
200 kr
29/8 18:19:05
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
nr 711 8660
Spegel
nutida, höjd: 88
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 augusti 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/8 12:38:28 | 1 | 100 kr |
| 27/8 14:50:56 | 2 | 200 kr |
| 29/8 18:18:34 | 3 | 200 kr |
| 29/8 18:19:05 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 19:54



